Genie Efektini Devre Dışı Bırakarak Macʼinizi Anında Daha Hızlı Hissettirin

 Macʼiniz yavaş hissediyorsa, pencereleri simge durumuna küçülttüğünüzde Genie efektini devre dışı bırakarak anında daha hızlı hissetmesini sağlayabilirsiniz.

 Genie etkisi, Macʼleri rekabetin monoton kullanıcı arayüzünden ayıran bir ticari marka özelliğidir. Ancak bu küçültme etkisinden herhangi bir nedenle nefret ederseniz, her zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, Macʼiniz bir süredir sizinleyse, Genie efekti gibi görsel efektler, Macʼinizin yavaşlamasına bir şekilde katkıda bulunabilir.

 Genie simge durumuna küçültme efektini devre dışı bırakmak Macʼinizi hızlandırabilir. İşte nasıl yapılacağı. 

 

Macʼinizde Genie Etkisi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

 Genie etkisi, macOSʼta görülen Apple patentli bir efekttir. Bir pencereyi simge durumuna küçültmek veya geri yüklemek için sarı düğmeye her bastığınızda gerçekleşen ve pencerenin Dockʼa girmesine neden olan şık bir Dock efektidir. Bu özellik, Macʼlere o kadar özgüdür ki, kimliğinin bir parçası haline gelmiştir, dolayısıyla patenttir.

 Genie özelliğini devre dışı bırakabileceğinizi herkes bilmiyor. Hareket sizi sersemletiyorsa, daha minimalist bir hava istiyorsanız veya pencereleri en aza indirgemek için en az birkaç milisaniye daha hızlı çalıştırmak istiyorsanız, devre dışı bırakmak iyi bir fikir olabilir.

 macOSʼunuz, pencereleri simge durumuna küçültürken iki animasyon efekti arasından seçim yapma seçeneği sunar: Genie efekti ve Ölçek efekti.

Macʼinizdeki Genie efektini şu şekilde kapatabilirsiniz:

  • Sistem Tercihlerini açın.
  • Dock ve Menü Çubuğuʼnu tıklayın.
  • Pencereleri simge durumuna küçült seçeneğinin yanındaki açılır menüyü tıklayın ve Efekti Ölçekleʼyi seçin.


 Ölçek efekti, Genie etkisinin tüm güzelliği olmadan Dock penceresini küçültür. Genie etkisi ile karşılaştırıldığında, Ölçek etkisi çok daha hızlıdır.


Macʼinizi Hızlandırmak İçin Başka Ne Yapabilirsiniz?

 Macʼinizde Genie etkisini devre dışı bırakmanın birincil nedeni hızını artırmaksa, işlem hızını önemli ölçüde artırmaya yardımcı olacak başka şeyler de yapabilirsiniz. Bunlar, tarayıcınızdaki kullanılmayan uygulamaları ve sekmeleri kapatmayı, cihazınızı yeniden başlattığınızda başlatılan uygulamaları azaltmayı, Dockʼunuzdaki bazı uygulamaları kaldırmayı, geçici dosyaları temizlemek için bilgisayarınızı yeniden başlatmayı, RAMʼi flashʼlamayı ve bilgisayarınızı yavaşlatabilecek sorunları gidermeyi içerir. cihaz.

Genie Efektini Devre Dışı Bırakarak Macʼinizi Anında Daha Hızlı Hissettirin

BENZER MAKALELER