iPhoneʼda Düşük Veri Modu Nasıl Kapatılır

 iPhoneʼunuzda Düşük Veri Modunu devre dışı bırakarak en yüksek kalitede içerik akışına geri dönün.

  iOSʼta Düşük Veri Modu, hücresel verileri kaydetmenin yararlı bir yoludur. Akış kalitesini düşürerek ve arka planda uygulama yenilemelerini kapatarak çalışır. Sınırlı bir veri planınız varsa, Düşük Veri Modu sizi ay sonunda beklenmedik faturalardan kurtarmaya yardımcı olabilir.

 Peki ya sınırlı bir veri planınız yoksa ve Düşük Veri Modunu kapatmak istiyorsanız? Sonuçta, Düşük Veri Modunun açık olması, daha düşük kalitede akış anlamına gelir.

 Düşük Veri Modunu nasıl kapatacağınızı merak ediyorsanız, bu eğitim size gösterecektir.


1. Hücresel Ayarlarınızı Açın

 Düşük Veri Modunu kapatmak için önce iOS Cihazınızda Ayarlarʼa gitmelisiniz. Ayarlarʼı açtıktan sonra, Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleriʼne gidin.


2. Düşük Veri Modunu Kapatın

 Hücresel Veri Seçeneklerine girdikten sonra Düşük Veri Moduʼnu göreceksiniz. Kapatmak için geçiş düğmesine dokunmanız yeterlidir.

 Bunu yaptıktan sonra Düşük Veri Modu kapanacak ve artık bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak. İstediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. 


Düşük Veri Modunu Açık Bırakmalı mısınız?

 Sınırlı bir veri planınız varsa, Düşük Veri Moduʼnu açık bırakmak en iyisidir. Sonuçta, arka plan uygulamalarınız verilerinizi tüketiyor ve büyük bir fatura oluşturuyor olabilir. Düşük Veri Moduʼnu açık tutarak iPhone veya iPadʼinizin aylık veri ödeneğinizin tamamını kullanmayacağından emin olabilirsiniz.

 Ancak, sınırsız bir veri planınız varsa, verilerinizi korumanıza gerek yoktur. Bu, daha yüksek kalitede akış yapabilmek ve arka plan uygulamalarınızın yenilenmesine izin vermek için Düşük Veri Modunu kapatmanız gerektiği anlamına gelir.

 Düşük Veri Modunu kapatmanın tek dezavantajı, iPhoneʼunuzun daha fazla pil kullanmasıdır. Her iki durumda da seçim sizindir ve iPhone alışkanlıklarınızda en iyi neyin işe yarayacağını bilirsiniz.

iPhoneʼda Düşük Veri Modu Nasıl Kapatılır

BENZER MAKALELER